Youtube Beğenilerine Göre Hazırlanmış Filmlerde Çalan En İyi 10 Rap Şarkısı

Seksenler

Yeni Üye
Filmler, günümüzün en ünlü rapçilerinin hip-hop ve rap kariyerlerini başlatan unsurdur. Bu kadar çok müzik platformu ve bu platformların her birinde aynı şarkının pek çok versiyonun yayınlanmasıyla bir şarkının bugünlerde ne kadar beğeni aldığını deşifre etmek oldukça zor. Beğeni sayılarının hesaplanması daha da zordur çünkü şarkılar sürekli olarak bu şarkılar yüklenip ve siliniyor, bu da kalıcılığın silindiği teknolojik bir çağda beğeni sayılarını neredeyse geçersiz kılıyor.

Bununla birlikte, Youtube'da en popüler şarkılar, YouTube'da en çok izlenmeyi almaya devam ediyor. Bu nedenle, YouTube'un en iyi şarkıları, Youtube en çok beğenilen rap şarkılarından bazılarının bugün izleyiciler tarafından nasıl algılandığına dair, her ne kadar kusurlu olsa da ölçülebilir verileri sizlere sunuyoruz. İşte Dünya'da en çok izlenen ve beğeni toplayan film müziklerinin en iyi 10 rap parçası:

  • 10. Fight The Power Şarkısı (Public Enemy) - Do The Right Thing Filmi (1.4 Milyon İzlenme)
Spike Lee Do the Right Thing , şimdiye kadar yapılmış en önemli filmlerden biri haline geldi. Film, politik hip-hop grubu Public Enemy'den bir film müziği içeriyor. "Fight The Power", NWA'nın "F * ck Tha Police" inden bir yıl sonra, siyahilerin polis vahşetine karşı protestolarının görüldüğü bir dönemde, 1989'da yayınlandı. Hip-hop, 80'lerde siyasi baskıya karşı hızla kültürel bir güç haline geldi.

Dahası, "Fight The Power", şarkısında konuşan aktivistlerin örnekleri de dahil olmak üzere, örnekleme kullanımı nedeniyle türün simgesi haline geldi. Şarkı Amerika'daki siyahilerin öfkesiyle ilgilidir.

  • 9. Afro Puffs Şarkısı (The Lady Of Rage) - Above The Rim Filmi - (2.5 Milyon İzlenme)
1980'lerde ve 1990'larda kadın rapçiler, hip-hop'un aşırı derecede siyasallaşmış dönemini şekillendirerek ve feminizmi türe enjekte ederek listelerde zirveye ulaştı. "Afro Puffs" , The Lady of Rage'in Snoop Dogg'un yer aldığı ilk single'ıydı. Tupac Shakur, Duane Martin, Marlon Wayans ve Wood Harris'in yer aldığı bir spor filmi olan Above the Rim 1994 filminin müziği filmin bir parçası olarak yayınlandı .

Şarkı sözleri politik olmasa da, "Afro Puffs" tematik olarak politiktir ve The Lady of Rage'in bir Siyah kadın olarak politik ve cinsiyetçi öfkesini ele alır. Afroların, öfkesinin enerjisini ve o sırada Amerikan kültürünün dikte ettiği şeye rağmen, mümkün olduğunca kadınsı ve olabildiğince siyah olmaya devam etme gücünü temsil ediyor. The Lady of Rage, 90'larda The Steve Harvey Show'da başrol oynayacaktı.

  • 8. Paradise Şarkısı (LL Cool J Ft. Amerie) Deliver Us From Eva Filmi - (17 Milyon İzlenme)
LL Cool J, birçok rap parçası yayınlayan üretken bir rapçi. O özellikli Space Jam film müziği, "Hit 'Em High (monstar'lar Marşı)" B-Real, Coolio, Method Man, Busta Rhymes ile tanınmaktadır.

"Paradise", "Deliver Us from Eva" filminin müziğinde göründü ve burada LL Cool J, Gabrielle Union ile başrolü paylaştı. Paradis'da filmde konu olarak aşk ortaya çıkarken, kariyerinin zirvesindeki Amerie şarkının nakaratını seslendirdi. Filmde Kenya Moore, Meagan Good ve Duane Martin başrolleri paylaşıyor.

  • 7. Love Of My Life An Ode To Hip-Hop Şarkısı (Erykah Badu Ft. Common) Brown Sugar Filmi - (28 Milyon İzlenme)
Love Of My Life (An Ode To Hip-Hop)" 2002 yapımı Brown Sugar filminin müziklerinin bir parçası. Film müziği, hip-hop, R&B ve Jill Scott, Mos Def, Mary J. Blige ve Angie Stone gibi soul efsanelerinden single içeriyor.

Film, hip-hop sevgisi ve onları bir arada tutan iki çocukluk arkadaşını konu alıyor. Hip-hop'a aşık olur bu iki arkadaş sürekli bir aradadır ve birbirlerine aşık olurlar. Film, adından da anlaşılacağı gibi, Queen Latifah, Method Man, Fabolous, Jermaine Dupri ve Slick Rick'ten küçük roller ile hip-hop'a bir övgü niteliğindedir.

  • 6. Men In Black Şarkısı (Will Smith) Men In Black Filmi - (91 Milyon İzlenme)
Aynı adlı çok popüler film franchise için üretilen, hip-hop'un en tanınmış şarkılarından biri olan Men in Black, sinema ve hip-hop klasiği olmaya devam ediyor. Şarkı, film müziği ve Will Smith'in ilk solo albümü Big Willie Style için ana single olmuştur.

R&B kız grubu SWV'den solisti Coko, dünya çapında birçok ülkede bir numaraya ulaşan şarkının arka plan vokallerini söylemiştir. Şarkı, Patrice Rushen'in bir başka popüler şarkısı olan "Forget Me Nots"u örnek niteliktedir.

  • 5. King's Dead Şarkısı (Jay Rock, Kendrick Lamar & Future) Black Panther Filmi - (126 Milyon İzlenme)
Siyah Panter, MCU şirketinin bir parçasıdır. Kendrick Lamar hip-hop yoluyla siyasi öfkesini betimleyen müzikal tarihin mükemmel bir parçası olömuştur. Single hem Black Panther soundtrack'inde hem de Jay Rock'ın albümünde yer aldı ve Jay Rock'ın Billboard Hot 100 listesinde yer alan ilk single'ı oldu. Şarkı En İyi Rap Performansı dalında Grammy kazandı ve En İyi Rap Şarkısı'na aday gösterildi.

"King's Dead", hip-hop şarkıları üretmesiyle tanınmadığı için hayranlarını şaşırtan İngiliz şarkıcı James Blake'i de içeriyor. Rap sanatçıları ve İngiliz şarkıcılar arasındaki işbirliği, Kanye West'in yer aldığı Estelle imzalı "American Boy" da dahil olmak üzere uzun bir geçmişi paylaşıyor.


  • 4. Regulate Şarkısı (Nate Dogg & Warren G) Above The Rim Filmi - (230 Milyon izlenme)
Def Jam düzenlenmesi Billboard 100'de iki numara ulaştı. "Regulate" 1994 yapımı Above the Rim filminin müziklerindeki ilk single'dı. Film müziğinde ayrıca The Lady of Rage ve Snoop Dogg'un "Afro Puffs" adlı şarkısı da yer aldı. Ek olarak, filmde rol alan Tupac'ın "Pain" ve "Pour Out A Little Liquor" adlı single'larını da içeriyordu. Aynı şekilde Snoop Dogg da film müziği için kendi single'ı "Pump Pump" yayınlayacaktı ve Naughty By Nature ve Beastie Boys da aynısını yapıyordu.

90'ların ve 2000'li yılların siyahi filmleriyle hip-hop ve R&B bir patlama yaşadı. Birçok sanatçı bu patlama çağında popüler olup şöhrete ulaştı.


  • 3. Gangsta's Paradise Şarkısı (Coolio Ft. L.V.) Dangerous Minds Filmi - (542 Milyon izlenme)
Gangsta's Paradise tüm zamanların en büyük şarkılarından biri , Coolio yönettiği "Gangsterin Paradise" 1995 film müziği Michelle Pfeiffer'in oynadığı Dangerous Minds filminin müziğidir. Müzik videosunda Pfeiffer da yer alırken, şarkıda Stevie Wonder'ın "Pastime Paradise" örneğine yer verildi.

O zamanlar dünya çapında hip-hop temsilcisi olmamasına rağmen, "Gangsta's Paradise" oldukça başarılıydı. 19 ülkede bir numaraya ulaştı ve 1995 tarihinde dünya çapında en çok satan single'ı oldu. "Gangsta's Paradise", hip-hop için rekor engelleri aşarak, türün dünya çapında ticari olarak daha başarılı olmasını sağlar.


  • 2. Still D.R.E. Şarkısı (Dr. Dre Ft. Snoop Dogg) Training Day Filmi - (854 Milyon İzlenme)
"Still DRE", resmi film müziğine dahil edilmemiş olmasına rağmen, Training Day filminin rap şarkısıydı. Şarkı bunun yerine Dr. Dre'nin 2001 adlı ikinci stüdyo albümünün ana single'ı olarak yayınlandı. Albüm zamanla Still D.R.E sayesinde çok popüler bir albüm oldu.

2000'lerin başında piyasaya sürülen şarkı, 80'lerin ve 90'ların rap şarkılarının politik tutkusundan yoksundu. 2000'li yıllarda, film ve müzik prodüksiyon şirketleri politik mesajlar yerine ticari başarıya daha çok odaklandıklarından, siyahi filmler ve müzik daha az politik hale geldi.

  • 1. Lose Yourself Şarkısı (Eminem) 8 Mile Filmi (1 Milyar İzlenme)
Eminem'in "Lose Yourself" single'ı Billboard Hot 100 bir numarada yer alıyor, "Lose Yourself" Detroit, Michigan'da hip-hop şöhretine yükselen rapçinin mücadelesini anlatan otobiyografik bir şarkıdır. Film, Eminem'in annesi tarafından istismara uğradığı çok kasvetli işçi sınıfı koşullarında doğan bir çocuk olarak haya erken atılan bir çocuğun acısını anlatıyor.

"Lose Yourself" deki duygu Eminem'in en iyi şarkısı olmasının temel nedenidir. Oscar ödüllü şarkı aynı zamanda Eminem'in rap piyasasına girmeye çalışan hip-hopın temel taşı olan siyahiler arasındaki beyaz bir adamın mücadelesini ele alıyor.